SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 12691263
*
nr 1269 1263
Bricka
pläter. Längd: 55 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2019
kl 19:31:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 20:52:21
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
*
Bricka
nr 1269 1263
Bricka
pläter. Längd: 55 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/8 20:52:21 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11